CU EI NE MANDRIM

"Noi nu vedem cu ochii, ci cu mintea. Dacă mintea e goală, ochii privesc fără să vadă."
Stefan Odobleja

NOTE DE 10 OBŢINUTE LA EXAMENELE NATIONALE SESIUNEA IUNIE 2020 DE CĂTRE ELEVII LICEULUI TEORETIC „ŞTEFAN ODOBLEJA”

Elevi ai Liceului Teoretic „ŞTEFAN ODOBLEJA” care au obtinut nota 10 la examenul de Bacalaureat 2019:

1. TALBĂ‚ D. CRISTINA DENISA - 10, Limba si literatura română
2. NĂSTASE I. ADRIANA- MARIA- 10, Geografie
3. RADU V. MARINELA- 10, Geografie

SCRIMA este o artă afiliată la sport!

Pîrva Maia-Anamaria-Andreea are 15 ani, este elevă în clasa a IX-a F a Liceului Teoretic „Ștefan Odobleja” și practică sport de performanță la Clubul Sportiv al Armatei „STEAUA”, Secția SCRIMĂ- spadă.
„Campionii nu se nasc în sălile de sport. Campionii sunt făcuți din ceea ce au mai adânc sădit în ei: o dorință, un vis...Iar pentru îndeplinirea acestul vis trebuie implicare și motivare...” (Andreea)
TITLURI:
24.06.2017 - locul al II-lea la Campionatul Național
25. 02. 2018 - locul al III-lea, Sofia- Bulgaria
16. 11. 2019 - locul al II-lea la Campionatul Național

FILIP Cosmin Ioan
MARELE PREMIU – Categoria Amatori – Grupa Prescolari si Clasa 0

FILIP Cosmin Ioan, Bucuresti, Prof. Ana Eliza Cioranescu. Felicitari!

Boldur Bogdan Nicolae

Boldur Bogdan Nicolae a fost elev al Liceului Teoretic „Ștefan Odobleja” în perioada 2011-2012, specializarea matematică-informatică.  A absolvit liceul cu media 9,55 la Examenul de Bacalaureat și a urmat cursurile Universității din Coventry - Bachelor of Science, în cadrul căreia a obținut cea mai înaltă disticție - Honours First Class in Computer Science.