CU EI NE MANDRIM

"Noi nu vedem cu ochii, ci cu mintea. Dacă mintea e goală, ochii privesc fără să vadă."
Stefan Odobleja

Elevi ai Liceului Teoretic „ŞTEFAN ODOBLEJA” care au obtinut nota 10 la examenul de Bacalaureat 2019:

1. TALBĂ‚ D. CRISTINA DENISA - 10, Limba si literatura română
2. NĂSTASE I. ADRIANA- MARIA- 10, Geografie
3. RADU V. MARINELA- 10, Geografie

SCRIMA este o artă afiliată la sport!

Pîrva Maia-Anamaria-Andreea are 15 ani, este elevă în clasa a IX-a F a Liceului Teoretic „Ștefan Odobleja” și practică sport de performanță la Clubul Sportiv al Armatei „STEAUA”, Secția SCRIMĂ- spadă.
„Campionii nu se nasc în sălile de sport. Campionii sunt făcuți din ceea ce au mai adânc sădit în ei: o dorință, un vis...Iar pentru îndeplinirea acestul vis trebuie implicare și motivare...” (Andreea)
TITLURI:
24.06.2017 - locul al II-lea la Campionatul Național
25. 02. 2018 - locul al III-lea, Sofia- Bulgaria
16. 11. 2019 - locul al II-lea la Campionatul Național

Boldur Bogdan Nicolae

Boldur Bogdan Nicolae a fost elev al Liceului Teoretic „Ștefan Odobleja” în perioada 2011-2012, specializarea matematică-informatică.  A absolvit liceul cu media 9,55 la Examenul de Bacalaureat și a urmat cursurile Universității din Coventry - Bachelor of Science, în cadrul căreia a obținut cea mai înaltă disticție - Honours First Class in Computer Science.